PL - EN
Historia Recordati Polska

O FirmieHistoria Recordati Polska


2012 Powstanie Spółki Recordati Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie – start up działalności w Polsce.
2012 Akwizycja firmy Farma-Projekt sp. z o.o. z Krakowa – rozszerzenie struktur i portfolio polskiej organizacji Recordati.
2013 Proces integracji spółek grupy Recordati w Polsce; wdrożenie na lokalny rynek korporacyjnego leku Urorec (sylodosyna) oraz wzbogacenie lokalnego portfela produktowego o lek Gynoxin (fentikonazol).
2014 Formalne połączenie spółek grupy Recordati w Polsce; wdrożenie na lokalny rynek produktów firmy: Lercan (lerkanidypina), Tolzurin (tolterodyna).
2015 W linii OTC wprowadzenie Uro Up 60 tabl. oraz rewitalizacja marki Trachisept.
2016 Wdrożenie na lokalny rynek produktów firmy: Uprox XR (tamsulosyna w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu) oraz rozpoczęcie dystrybucji produktu Veral (Diclofenacum natricum; 10 mg/g (1%), żel).
2017 Luty 2017 - wprowadzenie do obrotu na polski rynek farmaceutyczny oryginalnego preparatu o nazwie Lercaprel®, który jest pierwszym i jedynym na rynku lekiem złożonym, opartym na połączeniu dobrze poznanego inhibitora ACE - enalaprylu oraz najnowocześniejszego antagonisty kanałów wapniowych III generacji - lerkanidypiny.
Maj 2017 - wprowadzenie 3 nowych produktów pod marką Procto-Glyvenol. Nowe produkty to Procto-Glyvenol Complex – suplement diety zawierający m.in. opatentowaną formę diosminy - µsmin PLUS wpierający leczenie i profilaktykę hemoroidów oraz kosmetyki do codziennej higieny - Procto-Glyvenol Soft - oparte o dedykowane składniki łagodzące podrażnienia i niwelujące uczucie dyskomfortu, działające kojąco i przeciwbakteryjnie.
Lipiec 2017 - nabycie przez spółkę Recordati S.p.A. praw do preparatu Betaloc ZOK® od firmy AstraZeneca – oryginalnego metoprololu w unikatowej formie tabletek o przedłużonym uwalnianiu.
Październik 2017 – wprowadzenie do obrotu na polski rynek farmaceutyczny leku OTC - Gynoxin® OPTIMA – będącego rozszerzeniem marki Gynoxin, leku do tej pory dostępnego tylko na receptę.