RECORDATI POLSKA Sp. z.o.o - Poland
PL - EN
Historia Recordati Polska

O FirmieHistoria Recordati Polska


2012 Powstanie Spółki Recordati Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie – start up działalności w Polsce.
2012 Akwizycja firmy Farma-Projekt sp. z o.o. z Krakowa – rozszerzenie struktur i portfolio polskiej organizacji Recordati.
2013 Proces integracji spółek grupy Recordati w Polsce; wdrożenie na lokalny rynek korporacyjnego leku Urorec (sylodosyna) oraz wzbogacenie lokalnego portfela produktowego o lek Gynoxin (fentikonazol).
2014 Formalne połączenie spółek grupy Recordati w Polsce; wdrożenie na lokalny rynek produktów firmy: Lercan (lerkanidypina), Tolzurin (tolterodyna).
2015 W linii OTC wprowadzenie Uro Up 60 tabl. oraz rewitalizacja marki Trachisept.
2016 Wdrożenie na lokalny rynek produktów firmy: Uprox XR (tamsulosyna w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu) oraz rozpoczęcie dystrybucji produktu Veral (Diclofenacum natricum; 10 mg/g (1%), żel).
Luty 2017 wprowadzenie do obrotu na polski rynek farmaceutyczny oryginalnego preparatu o nazwie Lercaprel®, który jest pierwszym i jedynym na rynku lekiem złożonym, opartym na połączeniu dobrze poznanego inhibitora ACE - enalaprylu oraz najnowocześniejszego antagonisty kanałów wapniowych III generacji - lerkanidypiny.
Maj 2017 wprowadzenie 3 nowych produktów pod marką Procto-Glyvenol. Nowe produkty to Procto-Glyvenol Complex – suplement diety zawierający m.in. opatentowaną formę diosminy - µsmin PLUS wpierający leczenie i profilaktykę hemoroidów oraz kosmetyki do codziennej higieny - Procto-Glyvenol Soft - oparte o dedykowane składniki łagodzące podrażnienia i niwelujące uczucie dyskomfortu, działające kojąco i przeciwbakteryjnie.
Lipiec 2017 nabycie przez spółkę Recordati S.p.A. praw do preparatu Betaloc ZOK® od firmy AstraZeneca – oryginalnego metoprololu w unikatowej formie tabletek o przedłużonym uwalnianiu.
Październik 2017 wprowadzenie do obrotu na polski rynek farmaceutyczny leku OTC - Gynoxin® OPTIMA – będącego rozszerzeniem marki Gynoxin, leku do tej pory dostępnego tylko na receptę.
Styczeń 2019 Recordati Polska sp. z o.o. poszerza swoje portfolio leków na receptę o środek przygotowujący do badania kolonoskopowego - CitraFleet®.
Maj 2019 Recordati S.p.A  zostaje podmiotem odpowiedzialnym dla produktu leczniczego BETALOC® i BETALOC ZOK®.
Grudzień 2019 zmiana kategorii dostępności dla leków Gynoxin® 600 mg i Gynoxin® krem dopochwowy z RX na OTC. Tym samym poszerzyło się portfolio marki Gynoxin® OTC. Dzięki temu na rynku leków na infekcje intymne dostępnych bez recepty po raz pierwszy pojawiła się możliwość skutecznego i ultrakrótkiego leczenia - pacjentki zyskały możliwość leczenia grzybiczej infekcji intymnej już jedną kapsułką dopochwową w jednorazowym podaniu dzięki zastosowaniu nowego leku Gynoxin® UNO.
Styczeń 2020 Recordati Polska sp. z o.o. wprowadza kolejny lek wspomagający leczenie dolegliwości dolnych dróg moczowych Soreca® zawierający solifenacynę.
Luty 2020 Firma uzupełnia linię leków zawierającą sylodosynę. Do oryginalnego leku Urorec® dołącza postać generyczna leku – Silodosin Recordati.
Marzec 2020 rozszerzenie wskazania dla leków Gynoxin® o mieszane zakażenia pochwy. Nowym rozszerzonym wskazaniem do stosowania  leków Gynoxin® jest leczenie mieszanych zakażeń pochwy oraz drożdżycy błon śluzowych narządów płciowych.
Luty 2021 uzyskanie praw do promocji produktu leczniczego Eligard® (octan leuproreliny) w postaci roztworu do wstrzykiwań podskórnych, podawanych co 1, 3 lub 6 miesięcy. Eligard® to lek z grupy agonistów hormonu uwalniającego gonadoliberyny stosowany w leczeniu pacjentów z nowotworem gruczołu krokowego
Maj 2021 Recordati S.p.A  zostaje podmiotem odpowiedzialnym dla produktu leczniczego Eligard®.
Wrzesień 2021 rozpoczęcie promocji i sprzedaży produktu leczniczego Salaza® (mesalazyna) w postaci tabletek dojelitowych oraz czopków (500 mg, 1000mg) stosowanego w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.
Marzec 2022 Rozpoczęcie promocji i sprzedaży preparatu zawierającego maślan sodu w statusie żywność specjalnego przeznaczenia medycznego: Rebutestin (170 mg maślanu sodu) i Rebutestin forte (340 mg maślanu sodu).