EN
Aktualności Recordati Group »

Historia Recordati Group

1926 Recordati zostaje założona w Correggio - Region Emilia - jako "Laboratorio Farmacologico Reggiano" przez G. Recordati
1953 Recordati zostaje przeniesiona do nowej siedziby w Mediolanie.
1961 Podpisanie umowy na licencję wyłączną z firmą Syntex (obecnie Roche), odnawiana regularnie do roku 2005.
1984 Firma Recordati zostaje pierwszy raz odnotowana na włoskiej giełdzie.
1995 Otwarcie filii hiszpańskiej, znanej obecnie jako Recordati Espana, w Madrycie.
1997 Wprowadzenie na rynek preparatu Zanidip® (lerkanidypina).
1999 Akwizycja firmy farmaceutycznej Doms Adrian we Francji – zaistnienie firmy na drugim już rynku europejskim.
2000 Akwizycja francuskiej grupy farmaceutycznej Bouchara.
2001 Założenie firmy Bouchara Recordati we Francji, po reorganizacji francuskiego przedsiębiorstwa, przeprowadzonej w latach 1999 i 2000.
2002 Brytyjska Agencja Leków (U.K. Medicines Control Agency) wydaje dokument (licencję produktową) potwierdzający dopuszczenie do obrotu leku na rynku dla leku Zanidip® (lerkanidypina) w tabletkach 20mg.
2003 20 mg dawka lercanidipiny zostaje wprowadzona w Niemczech, Francji i Australii.
2004  
2005 Akwizycja firmy Merckle Recordati w Niemczech. Podział akcji 4:1. Cztery nowe akcje zastępują każdą akcję istniejącą w obrocie. Powstanie Recordati Pharmaceuticals w Wielkiej Brytanii. Powstanie Recordati Hellas Pharmaceuticals S.A w Grecji. Otwarcie nowej placówki w Irlandii.
2006 Akwizycja działań farmaceutycznych Grupo Jaba w Portugalii.BfArM (Niemiecka Agencja Leków) zatwierdza Zanitek®/Zanipress®, połączenie lerkanidypiny i enalaprilu w stałych proporcjach.
2007 Wprowadzenie Zanipressu® na rynek. Akwizycja firmy Orphan Europe.
2008 Akwizycja firm FIC and FIC Médical, farmaceutycznej sieci działającej w Rosji i innych krajach Wspólnoty Niepodległych Państw.Akwizycja Yeni Ilaç, tureckiej firmy farmaceutycznej.
2009 Akwizycja Herbacos-Bofarma, farmaceutycznej firmy działającej w Czechach i na Słowacji. Dopuszczenie do obrotu w Europie produktów Urorec® i Silodyx™ 4 mg, 8 mg, (w twardych kapsułkach), przeznaczonych do leczenia objawów łagodnego przerostu prostaty. Zatwierdzenie preparatu Carbaglu® (kwas kargluminowy) przez Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) w Stanach Zjednoczonych do leczenia niedoboru enzymu syntetazy N-acetyoglutaminianu, czyli NAGS.
2010 Akwizycja ArtMed International, firmy zajmującej się dystrybucją produktów farmaceutycznych w Rumunii.Dopuszczenia do obrotu w Europie pitawastatyny (Livazo®, Alipza® i innych preparatów). Podpisanie europejskiej umowy licencyjnej z amerykańską firmą Nymox Pharmaceutical Corporation na rozwój i komercjalizację produktu NX-1207, znajdującego się w 3 fazie badań klinicznych. Lek ten stosowany jest w leczeniu objawów łagodnego przerostu prostaty (BPH).
2011 Zatwierdzenie w Europie rozszerzonego zastosowania preparatu Carbaglu® (kwas kargluminowy) u chorych z hyperamonemią występującą w trzech głównych kwasicach narządowych. Akwizycja tureckiej firmy farmaceutycznej Frik Ilaç
2012 Powstanie Spółki Recordati Polska z siedzibą w Warszawie – start up działalności w Polsce oraz akwizycja Farma-Projekt - polskiej firmy farmaceutycznej. Akwizycja produktów OTC w Niemczech, Polsce, Rosji i we Włoszech. Zakup portfela produktów przeznaczonych do leczenia chorób rzadkich w Stanach Zjednoczonych. Podpisanie europejskiej umowy licencyjnej z firmą Erytech na Graspa® (L-asparginoza zamknięta w homologicznych krwinkach czerwonych) do leczenia ostrej białaczki limfoblastycznej i ostrej białaczki szpikowej. 
2013 Akwizycja 67% kapitału zakładowego Opalia Pharma S.A., tunezyjskiej firmy farmaceutycznej z siedzibą w Arianie. Akwizycja 100% kapitału zakładowego spółki Laboratorios Casen Fleet S.L.U., hiszpańskiej firmy farmaceutycznej z siedzibą w Madrycie i zakładem produkcyjnym w Utebo, Saragossa.
2014 Umowa licencyjna z Apricus Biosciences Inc. uprawniająca do wprowadzenia na rynek i sprzedaż Vitaros ® (alprostadil) do leczenia dysfunkcji erekcji.
Carbaglu ® (kwas kargluminowy) przeznaczony do leczenia kwasicy organicznej (OAs) uzyskał w Stanach Zjednoczonych status leku na choroby rzadkie.
Umowa licencyjna z Plethora Solutions uprawniająca do wprowadzenia na rynek FortacinuTM (lidokainy i prylokainy) do leczenia przedwczesnego wytrysku.
Nabycie dodatkowego pakietu 23 % akcji Opalia Pharma S.A.
2015 Spółki zależne specjalizujące się w obszarach leczenia chorób rzadkich zostały założone w Brazylii, Meksyku i Kolumbii.
Carbaglu ® (kwas kargluminowy) został zatwierdzony do sprzedaży przez Health Canada we wskazaniu leczenia hiperamonemii spowodowanego niedoborem enzymu wątrobowego syntazy N- acetyloglutaminianowej (NAGS).
2016  Nabycie włoskiej firmy farmaceutycznej Italchimici S.p.A.
Nabycie szwajcarskiej firmy farmaceutycznej Pro Farma AG.
Umowa licencyjna z AP-HP (Assistance Publique- Hopitaux de Paris) w zakresie rozwoju i komercjalizacji leczenia dla pacjentów dotkniętych tzw. chorobą syropu klonowego ( MSUD, MSD).
Umowa licencyjna z Gedeon Richter w zakresie komercjalizacji Cariprazine, nowego atypowego leku przeciwpsychotycznego.
2017 Zatwierdzenie Cystadrops ® w Europie
Umowa ze szpitalem Meyer we Florencji (Włochy) w zakresie rozwoju leczenia (terapii) dla wcześniaków dotkniętych retinopatią wcześniaczą (ROP).
Nabycie od AstraZeneca europejskich praw do Seloken ®/Seloken ® ZOK (bursztynian metoprololu) i Logimax ® (bursztynian metoprololu i felodypia).
Umowa z MineTech w zakresie rozwoju i komercjalizacji peptydomimetyka ludzkiego czynnika wzrostu nerwu do leczenia neurotroficznego zapalenia rogówki.
Nabycie trzech marek Bayer Consumer Health we Francji: Transipeg ®, TransipegLib ® oraz Colopeg ®.

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij